Het belang van de overgang

10 april 2025
Deze week is de Week van de Overgang. De overgang is voor veel vrouwen een uitdagende fase. Liefst 8 op de 10 vrouwen krijgt te maken met overgangsklachten En uit onderzoek blijkt dat bijna driekwart van hen ervaart dat deze klachten invloed hebben op het werk.
Overgangsklachten-header

Symptomen als opvliegers, menstruatiestoornissen, mindere slaapkwaliteit en stemmingswisselingen hebben een grote impact op het werk en welzijn. Het onderwerp blijft echter vaak onderbelicht, ook op de werkvloer.

Ondersteunen van medewerkers 

Praten over de overgang is binnen veel organisaties nog steeds een taboe. En dat terwijl begrip en ondersteuning vrouwen juist kunnen helpen in de omgang met hun klachten. Dat moet anders. 

Wij proberen als HumanCapitalCare werkgevers en hun medewerkers te helpen om de overgang bespreekbaar te maken en houden.  

Dienstverlening 

Om die reden hebben wij dienstverlening ontwikkeld op het gebied van overgangsklachten om werkgevers en medewerkers te helpen bij de combinatie overgang en werk. Vóór de zomer delen we hier meer over op onze website en LinkedIn-pagina

Bron cijfers: vuurvrouw.nu